środa, 7 grudnia 2011

Beton komórkowy YTONG

Technologia produkcji bloczków z betonu komórkowego YTONG opatentowana została w 1924 r przez szwedzkiego naukowca Axela Erikssona. Na skalę przemysłową bloczki YTONG zaczęto produkować w 1929 roku. W kolejnych dziesięcioleciach nastąpił rozkwit produkcji betonu komórkowego. Rozpoczęto produkcję na terenie Niemiec i Polski. Lata te datowane są jako początek prawdziwego rozwoju technologii produkcji bloczków z betonu komórkowego.

Do produkcji bloczków YTONG stosuje się surowce naturalne: piasek, wapno, wodę oraz niewielkie ilości cementu i anhydrytu. Skład taki decyduje o zdrowotności materiału i znikomej promieniotwórczości naturalnej. Środek porotwórczy – pasta aluminiowa wchodząc w reakcję z wodorotlenkiem wapniowym spulchnia masę umożliwiając powstanie milionów małych porów. Bardzo dokładny dobór surowców i starannie dopracowany proces technologiczny ze sterowanym komputerowo systemem dozowania pozwalają na produkcję jednorodnego materiału o bardzo dobrych i stałych parametrach.

Beton komórkowy YTONG łączy w sobie dwie najważniejsze dla budownictwa mieszkaniowego cechy: wytrzymałość i izolacyjność termiczną, którą gwarantują miliony małych porów.

Więcej informacji o betonie komórkowym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz