piątek, 25 stycznia 2013

Vademecum MULTIPOR

Pojawił się w sieci interaktywny poradnik dotyczący technologii ocieplenia od wewnątrz: Vademecum MULTIPOR – kiedy i jak ocieplać od wewnątrz. Vademecum wyjaśnia zainteresowanym dociepleniem, w jakich sytuacjach ocieplać budynki od wewnątrz, czym różni się ocieplenie od wewnątrz od ocieplenia od zewnątrz oraz na co zwracać uwagę przy stosowaniu technologii ocieplania ścian od wewnątrz.

Czym są płyty izolacyjne MULTIPOR? To wewnętrzne docieplenie wykonane z bardzo lekkiej odmiany betonu komórkowego. Beton komórkowy chłonie wilgoć z powietrza i bardzo szybko wysycha. Właściwości te sprawiają, że płyty izolacyjne MULTIPOR można stosować jako ocieplenie od wewnątrz bez paroizolacji. Xella, specjaliści do ścian, stworzyli rozwiązanie, które doskonale komponuje się z nieocieploną ścianą zewnętrzną i ociepla ją od wewnątrz.

Z Vademecum MULTIPOR oraz powiązanego z nim Kalkulatora Oszczędności możesz dowiedzieć się, ile kosztuje wykonanie ocieplenia od wewnątrz oraz jaki jest zwrot z tej inwestycji. Interaktywny Kalkulator Oszczędności pozwoli przeliczyć, jakie oszczędności przyniesie zastosowanie płyt izolacyjnych MULTIPOR na ścianach konkretnego mieszkania lub domu.

MULTIPOR umożliwia poprawę komfortu cieplnego i obniżenie rachunków za ogrzewanie w przypadkach, gdy izolacja od strony zewnętrznej jest niemożliwa lub niewskazana. Przykładem mogą być mieszkania w budynkach, w których spółdzielnia czy wspólnota mieszkaniowa zwleka z izolacją całego obiektu lub istniejąca izolacja jest niewystarczająca, czy też zabytkowe kamienice.

wtorek, 8 stycznia 2013

Dom jednorodzinny w Żelkowie

W Żelkowie koło Siedlec powstaje dom z bloczków YTONG 24 cm. Niezbędne będzie docieplenie ścian wełną mineralną lub styropianem. W systemie YTONG znajdziemy również bloczki 36,5 cm, 40 cm, 48 cm, które pozwalają na wznoszenie ścian jednowarstwowych bez dodatkowego docieplenia. Decyzją inwestora było jednak zastosowanie YTONG 24 cm.

Budynek stawia firma Andrzeja Miałkowskiego. Dom został zabezpieczony ze względu na obencą zmianę warunków pogodowych, które uniemożliwiają dalsze prowadzenie prac budowlanych. Na wiosnę rozpoczną się prace wykończeniowe. Na taki harmonogram prac decyduje się wielu inwestorów. Jeśli jednak wykorzystamy zimę na załatwienie formalności i przygotowania do budowy, i rozpoczniemy ją wiosną, to bez problemu zamieszkamy na jesieni w wykończonym domu.

Stropy wykonano jako wylewane na budowie. Fundamenty z bloczków betonowych ocieplono styropianem do fundamentów - Fundamin - firmy Styropmin z Mińska Mazowieckiego.

W związku z oczekiwaniem na wiosnę powstaje pytanie czy samo zabezpieczenie otworów wystarczy? Jak nieotynkowane ściany z YTONG'a przetrwają jesienne deszcze i zimę?

Bloczki YTONG są mrozoodporne. Dzięki wewnętrznej strukturze (w której są zamknięte pęcherzyki powietrza) nie nasiąkają wodą. Dlaczego w takim razie wznoszone z betonu komórkowego YTONG mury zostały przykryte folią? Jedynym powodem jest to, że po nałożeniu bardzo cienkiej warstwy zaprawy na mokrą powierzchnię bloczka, zaprawa ta ulega rozrzedzeniu - nie ma właściwej konsystencji. Dlatego warto wykorzystać do takiego zabezpieczenia np. folię, w którą są pakowane palety bloczków.

Zdjęcia oraz film z inwestycji dom jednorodzinny Żelków koło Siedlec.

niedziela, 6 stycznia 2013

Jak budować: Nadproża

Nowy cykl filmów video, informujący o tym, jak budować domy w białej technologii budowlanej YTONG SILKA. Odcinek poświęcony nadprożom.